SPRIEVODCOVSKÉ A INÉ SLUŽBY

Pomôžeme Vám získať nezabudnuteľný zážitok

Láska k Azúrovému pobrežiu

Azúrové pobrežie, nazývané aj Francúzskou riviérou, je okúzlujúca krajina s bohatou históriou, lemujúca francúzsku juhovýchodnú pevninu. Medzi jej najvýznamnejšie mestá patria Marseille, Monaco, Nice, Antibes, Cannes, St. Tropez.

Táto destinácia Vás osloví priaznivými klimatickými podmienkami. 300 slečných dní v roku Vám umožnia užívať si pieskové pláže aj mimo letnej sezóny, blízkosť Álp ocenia lyžiari a milovníci turistiky, množstvo kultúrnych a historických zákutí zas vyznávači umenia.

DSC_1357

Francúzsko je ale predovšetkým kulinársky a vinársky kraj, ktorý je neporaziteľný svojou ponukou vín a dobrého jedla. Na Azúrovom pobreží sa prelínajú chute provensálskeho korenia, domácich paštét, či foie gras (krému z kačacej pečienky), spolu s čerstvými rybami, jemne opečennými na masle, zľahka pokvapkanými citrónom.

Najlepší začiatok Vášho dovolenkového dňa je čerstvý čokoládový croissant s mandľovou plnkou kúpený v pekárničke za rohom, ktorý si vychutnáte s dobrou kávou a výhľadom na more. Počas Vašej dovolenky určite ochutnajte aj typické špeciality regiónu ako “la pissaladiere”, pravý cibuľový koláč alebo placku “socca” z cícerovej múky. Poradíme Vám tiež reštaurácie, kde zistíte, ako chutí najlepšia morská rybacia polievka, tzv. “bouillabaisse”, mušle a iné plody mora, šalát s kozím syrom alebo žabie stehienka 🙂

Pohár vychladeného rosé chutí najlepšie na piesočnej pláži, sledujúc jemné morské vlny a zapadajúce slnko.

Napriek všetkým cliché, ktoré tieto popisy vo Vás vyvolávajú, tento svet naozaj existuje, je ešte úžasnejší na živo a môže Vám ležať pri nohách.

Som rada, že tu možem žiť, spoznávať nové zákutia a ochotne Vám poskytnem tie najlepšie tipy na nezabudnuteľné zážitky pre Vás, Vašu rodinu i priateľov.

SPRIEVODCOVSKÉ SLUŽBY

  • Zoberieme Vás na miesta, ktoré treba navštíviť
  • Organizujeme skupinové výlety
  • Profesionálne prekladáme a  tlmočíme nielen pri spoločenských udalostiach
  • Potrebujete navrhnúť program pre Vás a Vašu rodinu, kolegov či školu? Napíšte nám na info@azurstyle.sk
Vaša Lucia