10 JASNÝCH DÔVODOV, PREČO V ROKU 2016 NAVŠTÍVIŤ AZÚROVÉ POBREŽIE

DSC_0641

10 JASNÝCH DÔVODOV, PREČO V ROKU 2016 NAVŠTÍVIŤ AZÚROVÉ POBREŽIE

AZÚROVÉ POBREŽIE NIE JE LEN POHĽADNICOVÉ CLICHÉ Z NABLÝSKANEJ DOVOLENKY

Tak si to povedzme na rovinu. V Splite ste boli už trikrát,v Baška voda o dva razy viac, Maďarsko máte precestované krížom krážom a Vaša duša túži po novom cestovateľskom dobrodružstve. Márne preklikávate na internete rôzne nové destinácie, až sa Vám z toľkého množstva ponúk oči krížia a na ukľudnenie už nezaberá ani pohár červeného. Tak my Vám dnes pomôžeme Vašu dilemu vyriešiť. Sme krvou Slovenky i Francúzky, žijeme na Azúrovom pobreží na južnom Francúzsku a tu sme pre Vás spísali pár bodov, ktoré Vás určite rýchlo presvedčia o tom, že budúci rok pravdepodobne vycestujete na Azúrové pobrežie.

10 JASNÝCH DÔVODOV, PREČO V ROKU 2016 NAVŠTÍVIŤ AZÚROVÉ POBREŽIE

 1. Lebo Vás to nebude stáť „majland“

Udávame to ako prvý dôvod, lebo mnoho ľudí má dnes mylnú predstavu o tomto regióne a jeho cenách. Francúzska riviéra je síce známa 5-hviezdičkovými drahými hotelmi a luxusnými jachtami, ale príjemnú a komfortnú dovolenku môžete zažiť aj v prenajatých apartmánoch či domoch, ktorých je tu neúrekom, menších hoteloch, rezidenciách alebo aj v rôznych kempingoch. Cena potravín je možno o 20% vyššia, ale ich vysoká kvalita za to stojí. Čerstvé kvalitné morské plody, mäso, ale aj ovocie a zeleninu tu nájdete na každom kroku, odporúčame navštíviť aj miestne trhy, kde ceny uspokoja každú peňaženku. Za finančne náročnejšie považujeme stravovanie sa v reštauračných zariadeniach, zdravotnú starostlivosť, služby a parkovanie v niektorých mestách. Viac detailov o cenách v budúcom blogu.

 1. Lebo more tu má naozaj AZÚROVÚ FARBU

Spôsobuje ho vlievanie sa rieky Le Loup do Stredozemného mora práve v Nice,ktorá preteká cez vápenisté kamene neďalekého pohoria a následne sfarbuje more do prekrásnej azúrovej farby. Nič lepšie neukáže Vaše opálenie na fotkách ako azúrová farba v pozadí.

 1. Lebo pláže sú rôznorodé                                                                                                                                 Pieskové, kamienkové, verejné či súkromné. Jednoducho všehochuť. Vadí Vám hŕba detí hrajúcich vybíjanú práve nad Vašimi ramenami? Súkromná pláž hotela Majestic Barriere v Cannes Vám poskytne pohodlné lehátko so slnečníkom a sexy vyzerajúci čašník Vám bude celý deň nosiť to najlepšie Mojito, aké ste kedy pili. Ak máte radi džavot a spoznávanie nových ľudí, nikde za jeden deň nespoznáte viac priateľov, ako na verejnej pláži v Nice. Vaše deti sa nielen vyšantia v azúrovom mori, ale počas dovolenky spoznajú nových kamarátov a dlho budú spomínať na spoločné stavanie zámkov z piesku.
 2. Lebo sedieť v reštaurácii vedľa francúzskeho herca Jean Paula Belmonda, môžete len tu

Celé pobrežie sa neustále hmýri rôznymi celebritami, pretože dnes nie ste hviezda, ak sa v Nice, Monacu, Cannes či Saint Tropez neukážete aspoň dvakrát ročne. Preto sa Vám pokojne môže stať, že večer sa vyberiete na pivo do miestneho baru, a hneď vedľa Vás bude sedieť Quentin Tarantino. A ešte sa v novinách dočítate, že včera v tom istom bare sedela Beyoncé s manželom. Alebo v Monaku natrafíte na Carmen Geissenovú, ako si kupuje nové topánky.

 1. Lebo Azúrové pobrežie nie je len pohľadnicové cliché z nablýskanej dovolenky

Nice, Cannes, Saint Tropez a Monako. V pohode zvládnete za 4 dni. A čo ďalej? Ak sa nasledujúce dni rozhodnete nestráviť len leňošením pri mori, čakajú Vás cestovateľské skvosty ako Grasse (svetové mesto parfémov, mesto kde pracuju všetky nosy sveta a odkiaľ pochádza aj Váš parfém), Saint Paul de Vence (galerijné mestečko na skale, kde ľahko zoženiete obraz od Picassa alebo Chagalla) a hanba by bola nespomenúť stredoveké mestečko Eze, vytesané z kameňov a nachádzajúce sa na skale.

 1. Lebo len tu sa Vám podarí navštíviť tri štáty za jeden deň

Vraj nemožné? A predsa áno! Ráno vlakom z Nice do Vintimille, malého talianskeho mesta len 50 km vlakom od Nice, nakúpiť dobrý parmezán a údeniny, následne obed v Monaku v hoteli Fairmont Monte Carlo a večer piknik na pláži v Nice, s  dobrôtkami z talianskeho trhu….Ups, zabudli sme cestou kúpiť dobré provensálske ružové víno… No nevadí, veď niekto ho zbehne kúpiťdo najbližšieho obchodu, víno dostanete vo Francúzsku vždy a všade.

 1. Lebo deti Azúrové pobrežie miluju tiež

Nielen deti, ale aj dospelí z celého sveta milujú Marineland, najväčší vodný park v Európe,  ktorý sa nachádza pred vstupom do mestečka Antibes, mieste, kde tvoril známy maliar Picasso. Zaručene Vás okúzli show s tuleňmi, mrožmi, šikovnými delfínmi, ale aj s nádhernými obrími kosatkami, ako z filmu Zachráňte Willyho. Stretnete sa tam aj s polárnym medveďom, či tučniakmi z rozprávky Happy feet a prejdete sa pod 30m dlhým žraločím tunelom. Okrem toho na Vás čaká rozľahlé podmorské akvárium s rozmanitými vodnými živočíchmi. Určite vrelo odporúčame!

Ak sa potrebujete schladiť po vyčerpávajúcom spoznávaní podmorského sveta, vyberte sa do Aquasplashu, obrovského vodného parku, ktorý sa nachádza hneď vedľa Marinelandu a kde sa dosýta vybláznite na rôznych tobogánoch, v bazénoch a ďalších vodných atrakciách.

Kúsok z podmorského sveta uvidíte aj v Oceánografickom múzeu v Monaku. Dokonca si tam môžete pohladkať živých žralokov! Tým sa len tak hocikto nemôže pochváliť.

 1. Lebo v jeden deň stihnete aj more, aj lyžovačku

Ak si návštevu naplánujete koncom sezóny, môžete zažiť neobyčajný deň – pol dňa strávite lyžovačkou alebo guľovačkou v neďalekých prímorských alpách (cca 1hod. autom z Nice) a podvečer už môžete sedieť niekde na pláži s dobrou knihou v ruke, popíjaním červeného Bordeaux, a to všetko v príjemnej atmosfére zapadajúceho slnka. Adrenalín a romantika v priebehu jedného dňa. Čo vy na to? Alebo sa môžete len tak vybrať na turistiku do okolitých hôr a zároveň si vychutnávať očarujúce výhľady na celé Azúrové pobrežie. Takže si nezabudnite okrem plaviek do kufra pribaliť aj turistickú obuv.

 1. Najlepšie vína, syry, croissanty….jednoducho najlepšie jedlo nájdete práve tu na Azúrovom pobreží

Čím je odlišná parížska kuchyňa od tej pobrežnej? Jednoducho talianskym vplyvom. Nice sa stalo súčasťou Francúzska až v roku 1860, dovtedy však patrilo Taliansku, a práve zmes taliansko francúzskych kulinárskych koreňov dnes vytvára jedinečnosť azúrového gastronomického zážitku. Taliansky dôraz na základné suroviny, akými sú čerstvé paradajky, olivy a domáce cestoviny, v prepojení s rafinovaným francúzskym inštinktom v oblasti dochutenia hríbových omáčok, zálievok do mušlí, či krémových dezertov, Vám poskytnú ojedinelú gastronomickú rozkoš. Čerstvý croissant s domácim jahodovým džemom, s jedlými ružovými lupeňmi, makarónky so slaným karamelom, citrónová torta…No je čas niečo si zobnúť…

 1. Lebo budúci rok bude vo Francúzsku raj pre chlapov

Toľko skloňované Euro 2016, alebo inak Majstrovstvá Európy vo futbale. A kde? No predsa v Nice, ako jedno z 12-tich francúzskych miest, kde sa budú konať jednotlivé zápasy. Tak toto si nemôžete nechať ujsť! A ktovie, možno si tu dokonca zahrá aj naša slovenská reprezentácia. Takže plán je jasný, ženy hurá na dámsku jazdu a chlapi pripraviť hlasivky na poriadne povzbudzovanie.

 

 1. (Tento tu byť už nemal ) Lebo sme tu, poznáme to tu a budeme sa Vám venovať

Aj keď si myslíme, že tento bod je úuuuplne najdôležitejší, dávame ho na koniec, aby sme nepôsobili namyslene. Sme príjemný tím dievčat, ktoré žijú na pobreží už niekoľký rok, sme tu doma a vieme koľká bije. Kde je najlepšia zmrzlina, kde ochutnať Soccu, kde stretnete Sataloneho na červenom Ferrari, kde bývať, kde nejesť a práve naopak, kde TREBA jesť….Atď. Proste máme prácu, ktorá nás v prvom rade baví. A tou je pomáhať Vám cítiť sa tu ako v raji. Od poskytnutia pomoci pri výbere ubytovania, až po sprievodcovské služby a skupinové výlety. Azurové pobrežie máme celé prechodené, staráme sa každý rok o stovky rodín, zájazdových skupín či školských a firemných výletov. Aktuálne rozširujeme naše pole pôsobnosti na Provensálsko…Ale o tom už inokedy.

Tešíme sa na Vás!

Pre viac info nám píšte na info@azurstyle.sk

 

Vaše Azúrové

 

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.