Destinácie

Miesta, ktoré môžete navštíviť
DSC_1339

Antibes

Neodolateľný šarm priamo v srdci Azúrového pobrežia

Druhé najväčšie mesto Azúrového pobrežia po Nice, mestečko Antibes, obýva mimo sezóny približne 75 000 obyvateľov, no v lete sa rozrastie na viac ako 150 000 – tisícové letovisko. Ako jediné si zachovalo svoje stredoveké hradby, ktoré lemujú pobrežie a nájdete ich na každej fotke, ako symbol tohto prekrásneho mestečka. Zaujme hlavne svojou rozmanitosťou a romantickými zákutiami, veď i Pablo Picasso v ňom našiel inšpiráciu a rád v ňom tvoril. Práve jeho múzeum v zámku Grimaldiovcov si nesmiete nechať újsť pri návšteve mesta.

VIAC O ANTIBES

Nice

Moderné mesto Azúrového pobrežia

Nice, piate  najväčšie  francúzske mesto po Paríži, Lyone, Marseille a Toulouse, je  preslávené najmä svojou Anglickou promenádou, kvetovým trhom , provensálskymi špecialitami akými sú napríklad  Socca (placka z cícerovej múky) či Pissaladiere (vynikajúci cibuľový koláč).

Prechádzka starým mestom Vás povedie  námestím Garibaldi,  kde sa nachádza  Múzeum moderného umenia, námestím Massena, ktorému kraľuje Appolón na Fontáne slnka až na krásnu vyhliadku  s vodopádom, na mieste, kde voľakedy stál  hrad mesta.

VIAC O NICE
DSC_0641
DSC_1349

Cannes

Zažite atmosféru svetoznámych celebrít

Cannes, mesto hviezd, je známe vďaka mezinárodnému filmovému festivalu, ktorý sa tu odohráva každý rok počas dvoch týždňov v máji. Tretie najväčšie mesto Azúrového pobrežia po Nice a Antibes,  je obľúbené hlavne svetovými filmovými hviezdami. Kto sa v lete neodfotil na pláži v Cannes, akoby neexistoval! Na slávnej prímorskej promenáde La Croisette ľahko stretnete Roberta de Nira či Paris Hilton, na terase luxusného hotela Martinez môžete uvidieť Sophiu Loren, ako si pri raňajkách odchlipkáva z kávy a na chodníku slávy si môžete vyskúšať, či máte také veľké ruky ako Silvester Stalone. Áno, toto mesto je reálne a žije sa v ňom ako vo filme. Buďte za hviezdu aj Vy!

VIAC O CANNES

Pripravujeme

Pripravujeme pre vás ďalšie atraktívne destinácie

Naším cieľom je to, aby ste Vy odchádzali z Azúrového pobrežia s nezabudnuteľnými zážitkami. Preto kontinuálne pracujme na nových projektoch. Ak by ste mali záujem o niečo špeciálne, neváhajte nám napísať.

91dany14