Rozrastáme sa!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rozrastáme sa!

Veselá, miestami zasnená, sem-tam tvrdohlavá, nerada nudiaca sa s množstvom nápadov a myšlienok v hlave. Toto som v skratke ja! A ešte milujem more, veľa cestovať, potom o tom všetkom písať, piecť fajnové maškrty, maľovať, prijímať nové výzvy a nenávidím falošnosť, nespravodlivosť… a, samozrejme, milujem svoju polovičku ;)… Hmm,… A ešte som zabudla to hlavné, že sa volám Jana, Janka, Janu, ako chcete. Alebo ako ma pofrancúzštili Francúzi – „Žana, Žonka či Jonka.“

Momentálne bývam už vyše 2 rokov na Francúzskej riviére, konkrétne v  meste Nice. A ako som sa tu dostala? Juuj, tak je to dlhá story, ale v skratke, priateľ dostal ponuku hrať hokej za prvoligový tím Les Aigles de Nice. A teraz ste si povedali, že čože?! Hokej na riviére?! Takto som reagovala aj ja, že to bude určite nejaký vtip, veď Francúzi nevedia hrať hokej a nie to ešte hokej na Azúrovom pobreží, kde je teplo, more a žiaden sneh či mráz. Ale nebol. A tak som nechala kariéru možno budúcej učiteľky slovenčiny a filozofie a o pár týždňov po štátniciach a náhlej operácii štítnej žľazy som sa s veľkým kufrom plná očakávaní, ale aj strachu z neznámeho a nového, dovalila za priateľom. A to bez základov francúzštiny! Takže znalosti a skúsenosti z vysokej školy mi boli akurát tak na…No viete J Napriek tomu to neľutujem a pevne verím, že k učiteľstvu sa určite raz vrátim.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pravdupovediac, žiť a dovolenkovať na Francúzskej riviére sú dve diametrálne odlišné veci. Keď ste na dovolenke, užívate si to, relaxujete, o nič sa nestaráte, akurát tak kam sa vybrať večer na drink alebo aké plavky si dnes zobrať na seba, kde si spraviť super selfie, atď….Ale žiť tu, to nie je len užívať si prostredie, ako sa to možno pre väčšinu z ľudí zdá, tu ste hodení do rieky, odkázaní sami na seba a buď sa naučíte plávať s prúdom, alebo to jednoducho vzdáte. Ako sa hovorí, je ťažko ľahko žiť, hlavne ak ste len cudzincami v hrdom Francúzsku…Ale napriek všetkému sme stále tu, priateľ ma podporuje, ja mu zase fandím, pracujem, aj keď zatiaľ nie v tom, čo som vyštudovala, snažím sa poctivo vtĺcť francúzštinu do hlavy, písať blogy, vymýšľať recepty a ak prídete za nami na Azúrové, tak aj byť Vám k dispozícii a urobiť všetko pre to, aby ste sa tu cítili čo najlepšie a odišli len s tými najkrajšími spomienkami.

Budem sa veľmi tešiť ak sa mi podarí niekomu z Vás spríjemniť dovolenku tu na Azúrovom pobreží či už pomocou pri výbere ubytovania, vhodnej reštaurácie alebo naplánovaní toho naj turistického programu podľa vašich túžob a želaní!

Teším sa na Vás!

Vaša Janka

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.